Wodecki Twist Festiwal.

10 czerwca odbyła się 5 edycja Wodecki Twist Festiwal na rynku w Krakowie równo w południe zaraz po hejnale rozpoczęto piosenką „Zacznij od Bacha”. Niestety nie miałam możliwości zobaczenia widowiska na żywo. Jak dowiedziałam się z informacji w Internecie wieczorem 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się „Gala Przyjaciół”. W wydarzeniu wzięli udział m.in:  Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia. Koncert prowadzili Magdalena Miśka – Jackowska oraz Krzysztof Ibisz. 10 lipca koncert emitowała tv Polsat. Oczywiście oglądałam, koncert był przepiękny, scena zaaranżowana na wzór ukochanego ogrodu Wodeckiego okalającego jego dom pod Krakowem.

Tym razem zaśpiewano także piosenkę Andrzeja Zauchy oraz Marka Grechuty a wisienką na torcie było wykonanie „Walca Embarras” Ireny Santor i Andrzeja Lamperta.

Tym razem najbardziej wzruszyło mnie wspólne wykonanie piosenki ” Z Tobą chcę oglądać świat” Natalia Szroeder i Zbigniew Wodecki z hologramu.

Z Tobą chcę oglądać świat

Młodzi artyści przepięknie zaprezentowali piosenki mistrza zarówno w tej edycji jaki i w poprzednich. Czekam już na kolejny festiwal.

Już kiedyś pisałam, że uwielbiam piosenki które wykonywał Zbigniew Wodecki i chociaż mogło by się wydawać, że bardziej to repertuar dla mojej mamy, ale ja uwielbiam takich wykonawców jak Wodecki, Jantar, Klenczon, Maryla Rodowicz, Trubadurów, Krawczyka i innych.

Na koniec moja ulubiona piosenka „Izolda”

Szkoda Panie Zbyszku, że już nam nie śpiewasz 😢

Reklama

Jedna myśl na temat “Wodecki Twist Festiwal.

  1. Powiem Ci szczerze, że nie przepadam za tego typu imprezami. Śpiewanie piosenek zmarłych gwiazd w wykonaniu obecnych jakoś mnie nie zachwyca… Lubię piosenki Wodeckiego, ale wolę posłuchać któregoś z jego występów na YouTube. Żadna z obecnych gwiazd tym których już nie ma z nami po prostu nie dorówna…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s