1 maja – wspominki

foto z neta

Jeszcze pamiętam pochody pierwszomajowe, co prawda było ich nie wiele, ale nawet w jednym uczestniczyłam. Chodziłam wtedy do 1 lub 2 klasy podstawowej. Pamiętam jak ustawialiśmy się klasami, z przodu niesiono transparent(nie pamiętam napisu), wielką tarczę szkoły itp. gadżety charakterystyczne dla tego okresu. Wyszliśmy dołączając do reszty delegacji innych szkół, zakładów pracy itp., przeszliśmy głównymi ulicami miasta. Najfajniejszym elementem tego dnia były lody bo tego dnia otwierano lodziarnie, kolejki były kosmiczne, ale było warto. Teraz w okolicach mojego miasta organizowany jest Pochód pierwszomajowy na wesoło, podobno fajna zabawa niestety nie miałam okazji uczestniczyć w tej imprezie może kiedyś pojadę (fotki z Internetu).

Co jeszcze w związku z 1 maja, otóż dzisiaj mija 15 lat jak Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, Jakoś szczególnie ten dzień nie zachował się w mojej pamięci,miałam wtedy 26 lat, pewnie gdzieś u rodziny hucznie obchodziliśmy majówkę z moim Grzesiem, chociaż to były czasy gdy jeszcze prowadziliśmy kafejkę internetową i być może ten czas spędzaliśmy tam, niestety nie pamiętam.

foto z neta

A tak po za tym tu już jestem happy bo został mi tydzień do domku jadę. Już się nie mogę doczekać, a wiadomo, że te ostatnie dni strasznie się dłużą, jeszcze troszkę i będę się pakować. Miłej majówki Wam życzę kochani, dobrej pogody bo u mnie dzisiaj nie ciekawa. 😉

Reklama

5 myśli na temat “1 maja – wspominki

  1. Dziękuję za majowe życzenia. Wzajemnie. Ja też opisuję na blogu „Majowe wspomnienia” z okropną komunistką nauczycielką historii. Osobiście nie lubię takich spędów i swoje dorosłe majówki spędzam w lesie lub nad morzem. Nie biegam z chorągiewkami. A lody w tamtych latach smakowały mi pyszniej, pewnie dlatego, że wciąż niedosyt ich miałam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s