Walka z ogórkami

Od wczoraj zaprawiam ogórki. Wczoraj przed południem pojechałam do kuzynki wspólnie zrobiłyśmy 30 słoików ogórków kiszonych a do domu przywiozłam jeszcze ogórki na sałatki oraz pikantne ogóreczki w chili. Jak wiadomo „bez pracy nie ma kołaczy”, więc żeby było trochę zapasów na zimę potrzeba przy tym trochę pracy.

Najpierw początkowa faza przygotowań która chyba zajmuje najwięcej czasu i tu jestem wdzięczna wynalazcom za wszelkiego rodzaju urządzenia takie jak szatkownica do warzyw itp.

Potem kolejny etap, czas marynowania, potem wkładania do słoików i gotowanie, najlepszy efekt końcowy gdy już wystawiasz słoiki i radość z ilości gotowych przetworów.

Obecny bilans moich przetworów to:

59 słoików kiszonych, 18 korniszonów, 14 sałatka gyros, 8 sałatka z ogórków, 7 „krokodylki” a to jeszcze nie koniec. Zima długa a nie ma to jak swoje przetwory. W kolejnym poście podaję przepisy na przetwory z ogórków.

Miłego popołudnia.

Reklama

2 myśli na temat “Walka z ogórkami

  1. Aż miło popatrzeć! 🙂 Lubię robić przetwory, ale i cieszę się że mam to już niemal ze sobą. Trzeba się przy tym narobić, a ja nie bardzo mam cierpliwość by siedzieć, kroić, trzeć itp 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s