Kolejny 1 listopad

A ja znowu poza domem a chciałabym przejść się wieczorem po cmentarzu, jak jeszcze pracowałam w Polsce to zawsze wieczorem z mężem szliśmy, zapalić lampki tam gdzie zapaliliśmy wcześniej. Dzisiaj moi chłopacy byli sami.

Teściowa bez zmian, najważniejsze że nie jest gorzej, zobaczymy co powiedzą w Bydgoszczy. Na lepsze niestety się nie zanosi, jak dalej będą podawać chemię to organizm będzie coraz słabszy a znowu jak zaprzestaną to rak będzie miał swobodę rozprzestrzeniania się. Nie ma dobrego wyjścia. Straszna to choroba, tyle bólu i cierpienia, przeszliśmy już wiele etapów zaczęło się od guza piersi, najpierw chemioterapia, włosy wypadały garściami, płakałam w ukryciu jak ścinałam jej włosy, a przy niej z Filipem żartowaliśmy że babcia zostanie skinem Potem była operacja i radioterapia potem chwila spokoju a potem przerzut do kości i tak od 7 lat trochę daje się okiełznać a potem znowu w nowym miejscu. I tak silna z niej kobieta wielu już dawno by się poddało.

Wracając do Dnia Wszystkich Świętych jak każdego roku portale internetowe, Tv przypominają znanych i lubianych, ludzi filmu, muzyki sportu itp. których pożegnaliśmy w roku bieżącym. W tym roku też pożegnaliśmy wielu z nich, z każdą kolejną osoba odchodzi mam poczucie że coś się zmienia i odchodzą Ci, których znałam z którymi wzrastałam a teraz już ich nie ma. Już nie nie będzie nowego Tytusa, a Knapik nie powie: „Czytał Tomasz Knapik”, nie zobaczę już Mariana Paździocha, i wielu innych. Niech im tam dobrze będzie na tym innym świecie.

Reklama

4 myśli na temat “Kolejny 1 listopad

  1. To fakt, teściowa jest bardzo silną kobietą. Rak…co tu dużo pisać – okropienstwo.
    Na raka zmarł też Tata mojego męża, wczesnie odszedl, w mlodym wieku. Mój Marcin sam miał wtedy 10 lat

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s