Gdzie byłam i co zwiedziłam.

Dzisiaj odpowiedź na kolejne pytanie, które zadała Paulina. Dokładnie brzmiało ono tak: Jakie miejsca w Polsce lub zagranicą udało Ci się zwiedzić?

Niestety jak do tej pory nie wiele zwiedziłam i chyba już tego nie nadrobię. Jako dziecko a później nastolatka udało mi się zwiedzić kilka miast w Polsce ale nie znowu jakoś tak wiele i już nie wiele pamiętam z tych wycieczek, z nie których z nich mam pamiątkowe zdjęcia i to mi przypomina o nich. Aż wstyd się przyznać ale byłam nad morzem tylko 2 razy a w górach jeszcze nigdy. Nawet w naszej stolicy byłam tylko raz jako 10 latka i już nic z tej wycieczki nie pamiętam. Na wycieczkę do Sopotu i Gdyni pojechaliśmy 3 maja 2017 roku i była to spontaniczna decyzja umówiliśmy się ze znajomymi i pojechaliśmy dwoma samochodami. Było strasznie zimno, dzieciaki koniecznie chciały zwiedzić Akwarium Gdyńskie oraz pobiegać na molo. Mimo niebyt przyjemnej pogody fajna to była wycieczka chociaż chciałabym pojechać i zwiedzić Gdańsk. Planujemy w tym roku pojechać do Warszawy ale co z tego wyjdzie nie wiadomo wiele nie ma co planować bo ciekawe jak to będzie z koronawirusem.

Jak miałam chyba lat miałam miałam możliwość wyjazdu do Hamburga na kilka dni, znajomi potrzebowali na kilka dni opiekunki do dzieci, oczywiście skorzystałam z tej okazji i pojechałam. Za wiele nie zwiedziłam bo byłam tylko kilka dni, ale w dzielnicy „rozpusty” byłam dokładnie to przejechałam samochodem (St. Pauli. Hamburska dzielnica ziemskich rozkoszy). Potem było Aachen tam też niewiele zwiedziłam bo mieszkaliśmy na obrzeżach miasta ale miałam okazję zobaczyć Katedrę św. Marii w Aachen. Potem był Dusseldorf a to co tam zwiedziłam zamieszczałam na blogu. A teraz jest Spiesen, a tu nie ma co zwiedzać, bez samochodu w dobie koronawirusa wszystko pozamykane i do tego jeszcze zima. Mam 35 km do granicy z Francją może jeszcze przyjdzie taki czas, że uda się coś zwiedzić.

Mam też takie marzenie zawsze chciałam pojechać do Grecji jak byłam nastolatką to miałam okres fascynacji starożytną Grecją, chciałabym pojechać do Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Poznania wszystkich większych miast w Polsce no i w góry jeszcze nigdy nie byłam. Mam nadzieję że kiedyś się uda pozwiedzać.

Reklama

15 myśli na temat “Gdzie byłam i co zwiedziłam.

  1. Ostatnio byłam w Karkonoszach w 2018 roku i bardzo się mi tęskni. Planowaliśmy z Kraciastym jesienią 2020 pójść w Izery, ale wiadomo jak było. Tęsknię też do Wrocławia. W Gdańsku byłam chyba jako dziecko, niewiele pamiętam.

    Ech, tyle jest miejsc do nadrobienia … ale najbliżej w kolejce stoją Karkonosze i wąwozy pod Kazimierzem Dolnym.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Oj Dotko, trzymam kciuki za niejedną wyprawę ze swoim Grzesiem. To się ziści, zobaczysz. Filip wyrasta na samodzielnego chłopaka i za kilka lat sam ugotuje, sam posprząta a wy ruszycie w trasę

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s