#Wybór.

Być może to co napisze będzie mało spójne i trochę zagmatwane, ale poczułam, że teraz właśnie w tej chwili muszę to napisać , wyrzucić to z siebie, wiec zaczęłam pisać. Jak już zapewne zauważyliście bardzo rzadko wypowiadam się na tematy polityczne oraz religijne. Uważam, że jest to bardzo osobista sprawa każdego z nas i nie każdy musi znać moje poglądy, a tym bardziej się z nimi zgadzać. Jednak wydarzenia ostatnich dni nie pozwalają na to aby pozostać obojętnym. Jestem osobą wierzącą, nie jestem zwolenniczką aborcji, ale uważam że każdy człowiek powinien mieć wybór: kobieta czy mężczyzna, nikt nie powinien za nas dokonywać wyboru, mamy rozum, sumienie i sami odpowiadamy za swoje czynny. Nie potrzebuje aby inny martwili się o zbawienie mojej duszy to ja sama będę odpowiadać za swoje czyny, grzechy.

Zasłaniają się konstytucją, wiarą i kościołem a gdzie w tym wszystkim jest człowiek, konkretna osoba. Politycy, biznesmeni Ci wszyscy którzy mają pieniądze i tak mimo ustanowionego prawa zrobią co będą chcieli jak nie legalnie w Polsce to po za granicami państwa albo w Polsce nielegalnie za odpowiednią sumę. Martwią się o nasze sumienia nie się martwią o swoje.

Już od wielu lat trąbią o ochronie życia poczętego, od poczęcia mówimy o dziecku, a jak to ma się w praktyce: A mogę Wam to przedstawić na swoim przykładzie: poroniłam drugą ciąże w 10 tygodniu jak już wtedy państwo twierdziło nasze prawo skoro od poczęcia jest dziecko więc czy poronisz w 2, 5, 10, 15 … to ronisz dziecko tak czy nie. Zgodnie z prawem straciłam dziecko, a co usłyszałam w szpitalu o lekarza, ale ja nie mogę pani wpisać w wypisie, że poroniła pani dziecko nawet nie mogę wpisać płód ponieważ zarodek staje się płodem od 11 tygodnia ciąży, wiec niech mi teraz ktoś wytłumaczy bo ja w tym momencie poczułam się debilem, ktoś robi z nas imbecyli. Ja w moich odczuciach straciłam dziecko, ból i poczucie straty nie opuszcza mnie od 6 lat.

W innym przykładzie odniosę się do ostatnich zaostrzeń ustawy antyaborcyjnej:

Znam tez rodzinę, w której urodziło się dziecko z taki dużymi wadami genetycznymi, że nawet matce go nie pokazano po narodzinach , przepraszam za wyrażenie ale ojciec dziecka powiedział „potworek” się urodził i lekarze nie pozwolili rodzicom zobaczyć dziecka. (Były to czasy kiedy nie robione jeszcze badań prenatalnych ). Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego co czuli Ci rodzice po 9 miesiącach oczekiwania na upragnione dziecko, i nawet nie mogli go zobaczyć przytulić pożegnać się.

Moja siostra przez wiele lat wychowywała ze swoim partnerem jego niepełnosprawną córkę. Oliwka jest w wieku mojego Filipa nigdy nie chodziła, nigdy nie mówiła, nie jadła samodzielnie nawet nie potrafi samodzielnie zrobić kupy. Wiele razy moja siostra mówiła, że czasami nie ma już siły, Oliwia jest coraz większa, coraz ciężka a jej głowa nie rosła a mózg tak i pewne dnia ona umrze. Powiedziała mi kiedyś że gdyby w trakcie ciąży dowiedziała się że urodzi tak chore dziecko to wzięłaby pod uwagę aborcję. Gdzie wtedy było państwo, jak potrzebne pieniądze na rehabilitacje, na nowy wózek itp… Jeszcze dzisiaj rozmawiając z siostrą przez telefon powiedziała co ta Oliwia ma za życie żadnych radości tylko ból i cierpienie.

Dlaczego nie możemy pozostać wolni i dokonywać własnych wyborów? Dlaczego ten „mały kurdupel”, których żywi się nienawiścią do ludzi to daje mu energię jest „guru” ? Czy kiedyś nastąpi rozdział kościoła i polityki ?

Skoro tacy wierzący to dlaczego nie znają słów Biblii i nie stosują się do tego ca tam napisane

„Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”

(Mt 22, 21).

To co się wyprawia w Polsce nawet nadają w niemieckich wiadomościach. Aż mi wstyd za tych naszych polityków, tutaj tylko głowami kręcą i nie mogą tego zrozumieć.

Strajk kobiet popieram nie dajmy się walczmy o nasze prawa. Abyśmy mogli pozostać woli i dokonywać własnych wyborów. Wybór nie zakaz !!!!

P.S. nadaj nie mam wyników testu na Covid co mnie coraz bardziej stresuje.

Reklama

14 myśli na temat “#Wybór.

 1. Właśnie wróciłam z protestu. Budujące! Myślałam, że będę jedyna z plakatem bez przekleństw, ale nie. Wiela takich widziałam. Trudno milczeć, a co z tego wyniknie, zobaczymy. czekamy na Twój wynik testu. Czujesz sie dobrze, to jest okay

  Polubione przez 1 osoba

  1. Właśnie protestujmy, ale z kulturą bez przekleństw bez aktów wandalizmu. Walczymy o nasza wolność wyboru, jest tyle słów że nie potrzeba używać wulgaryzmów. Czuje się dobrze, ale to czekanie jest strasznie denerwujace, jestem zdana na pomoc innych np. zrobienie zakupów, poza tym wczoraj była piękna pogoda mozna by było się wybrać na spacer a tu trzeba siedzieć w domu

   Polubione przez 1 osoba

   1. Tak teraz zdajemy sobie sprawę, jakim szczęściem jest spacer. Moje hasło „Zielonym do góry. Ma być normalnie” dla niektórych słabo czytelne, ale najważniejsze tam być. Pokazać jak wielu nie jest zadowolonych z tego co czyni i mówi pani Godek, Pawłowicz i temu podobnych

    Polubienie

 2. Im się wydaje, że w ten sposób ich grzechy będą odkupione. Podobnie jak Ty nie potrzebuje obrońców na sądzie ostatecznym. Sam odpowiem za swoje słabości. Nigdy nie popierałem fanatyzmu on nie ma nic wspólnego z wiara.
  Będzie dobrze z testami. Trzymam kciuki.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Chyba raczej chcą ukryć swoje grzechy. Pomijajac już fakt że Kościół i państwo to powinny być rozdzielone, to oni wszystcy wierzacy, katolicy skoro tak chca przestrzegać prawa kościelnego katolickiego i ma on iść parze z państwowym to niech daja przykład a oni „świecą” przykładem. Żyją wedlug dekalogu i przykazania nia miłości które dał nam Jezus. Obłuda, obłuda . Moja babcia zawsze mówiła Hitler też był katolikiem i do czego doprowadził nawet papież nie potrafił go zatrzymać.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Przede wszystkim każdy z nas ma sumienie. Po to Pan Bóg dał nam wolną wolę byśmy z niej korzystali. Jeżeli kobieta nie chce, nie czuje się na siłach by urodzić chore dziecko, to nikt jej nie powinien do tego zmuszać. Problem w tym, że ci którzy optują za surowszym prawem aborcyjnym, nie są w stanie postawić się na miejscu takich kobiet, a mimo wszystko próbują narzucić im swoją wolę. To potworność.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Te wulgaryzmy i wandalizm, o których wszyscy krzyczą – widzisz, spora część ryzykuje zdrowie swoje i najbliższych, bo czuje się postawiona pod ścianą. Więc trudno grzecznie dyskutować. Grzeczna dyskusja jest też utrudniona przez taki na ten przykład gaz pieprzowy w rękach takich na ten przykład broniących kościoła – co to twarz myślą nieskalana, a w kościele pierwszy raz od dekad, no ale obiecali, że będzie zadyma, to on się stawa, z tymże gazem właśnie…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s