Pierwsze spięcie

Jestem w pracy niespełna tydzień, a dzisiaj już było piewsze spięcie. Dziwnym trafem często takie spięcia są w dniu gdy przychodzi do nas siostra zakonna. Moja podopieczna jest katoliczką, w młodości bardzo chciała zostać zakonnicą uczyła się w szkole prowadzonej przez siostry zakonne, jednak w rezultacie zakonnicą nie została. Ma wielki sentyment do zakonnic z kilkoma utrzymuje kontakt. Jedna z sióstr Helena przychodzi do nas 1-2 razy w miesiacu z komunią. Bardzo miła i sympatyczna, bardzo cierpliwa i życzliwa osoba. Nie wiem dlaczego, zawsze po komunii mojej podopiecznej „odbija” czepia się o byle co to co rano było dobrze już popołudniu jest żle. Tak kiedyś z mama rozmawiałam, że chyba ta nasza Merlene to nie jest dobrym człowiekiem, słuchając jej opowieści z młodości, a także historii, o których mówią jej bratanice tak można wywnioskować. Może dlatego w dzień gdy przyjmuje komunię tak żle się zachowuje może to wyzwala w niej zamiast dobrych złe emocje. Kurcze nie wiem, ale powtarza się to cyklicznie więc chyba coś jest na rzeczy.

Reklama

6 myśli na temat “Pierwsze spięcie

 1. Rzeczywiście tajemnicze. powinno być odwrotnie. Z ciałem Chrystusa w sobie stajem się cisi jak baranki. Dziwne, naprawdę dziwne. schodź jej wtedy z drogi.

  Polubienie

    1. Dziękuję, ja dopiero zaczęłam czytać Twojego bloga wpis Pauliny mnie do tego zachęcił, to co już przeczytałam też mnie bardzo poruszyło, czasami chciałoby się skomentować, ale nie wszystko da się wyrazić słowami. Na pewno będę czytała dalej.

     Polubione przez 1 osoba

     1. Komentuj kochana, tak jak poczujesz, to cenne dla mnie. Jak poczytasz komentarze pod postami to zobaczysz, że nawet, jak ktoś zjedzie mnie wyzwie od wariatek, co maja się leczyć nie oddaje tym samym. Ludzie są różnie. jedni mocniej emocjonalni i z małą dozą zrozumienia, dobrej woli ale większość to po prostu życzliwi ludzie.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s